Описание на проекта

Описание на проекта:

В периода 3-14 юли 2019г. в Неапол, Италия ще се проведе 30-та Лятна Универсиада. Това е най-значимият световен спортен форум за студенти, който се провежда веднъж на две години и включва надпревари в различни видове спорт.
Ще представям България и СУ "Св. Климент Охридски" в състезанията по лека атлетика. Те ще бъдат проведени от 8-ми до 13-ти юли 2019г. Ще участвам в две дисциплини - 1500м. и 800м., като достигането до евентуален финал и на двете дисциплини изисква участие в серии и полуфинал.
Трябва да пристигна в Неапол най-късно на 6-ти юли, тъй като организаторите изискват да бъдем там два дни преди старта на дисциплината, в която ще участвам.
Първият ми старт е на 8-ми юли в дисциплината 1500м., ако там се класирам сред първите трима, ще участвам във финал, който ще се проведе на 10-ти юли.
Стартът на втората дисциплина - 800м. ще бъде на 11-ти юли, там трябва да се класирам сред първите двама, за да участвам в полуфинала на 12-ти юли, а евентуалното ми класиране в първите трима от полуфинала ще доведе до участие на финала в дисциплината, който е на 13-ти юли.
Самото участие на този форум е изключително престижно, тъй като там се състезават най-добрите атлети-студенти от цял свят.
Смятам, че имам шансове да представя себе си и университета по добър начин и да се преборя за престижно място сред първите 10.

Цели на проекта:

Участие и постигане на силни резултати, и класиране в топ 10 в дисциплините 1500м. и 800м.
Цел: 1500м. - 3,50мин.; 800м. - 1,52мин.
Постигането на висок резултат и добро класиране е много престижно. Това би било полезно, както за мен като състезател, така и за университета, като престиж.