Име на вносителя: | Пламен Динев |
Име на проекта: | Научен обмен в Египет по програмите на АСМБ и IFMSA |
Екип на проекта: | Пламен Динев |
Екип потвърдил участие | Все още никой не е потвърдил участие. |
МОЛ: | Пламен Динев |
Статус: | Одобрен на СИС None |
Обсъждан на: | None |
Отношение: | Няма отношение |
Номер: |
Аз съм Пламен Динев и съм студент по медицина трети курс в МФ на СУ. От първи курс съм член на асоциацията на студентите по медицина в България - клон СУ. През първата година присъствах на много от лекциите, които колегите ми организираха с гост-лектори. На тези допълнителни занятия се разглеждаха теми от различни сфери на медицина. Беше ми преданено ценно познание, с което иначе бих се сдобил много по-късно в образованието си. Активно участвах в кампании и придобих опит. През изминалата учебна година служих като заместник-председател на нашия клон на АСМБ. Бях председател на XII национална студентска академия по хирургия. Организирахме събития като IFMSA hour и Clinical night. Участвах в благотворителните кампании на колегите ми.
Информация за АСМБ и IFMSA:
Международната федерация от асоциации на студентите по медицина (IFMSA) е неправителствена организация със седалище в Копенхаген, Дания, която обединява сдруженията на студентите по медицина в 130 страни и ангажира над 1,3 милиона студенти в своята дейност.
Членуващите сдружения и федерацията имат повтаряща се структура от шест деления (комитети), от които два: постоянният комитет по научен обмен (Standing Committee On Research Exchange) и постоянният комитет по професионален обмен (Standing Committee On Proffesional Exchange) осъществяват обмен на база договори за изпращане и посрещане на студенти.
Договорите биват едностранни и двустранни. При двустранните една асоциация изпраща студент в друга и приема студент от нея. Според този вид договори студентът плаща такса участие към собствената си държава, а не към тази, в която е на обмен.
Класирането за дадено място се извършва по следните критерии: успех, владеене на чужди езици, принос към АСМБ и IFMSA и др. Аз се класирах за научен обмен по проект: честота на трамватични мозъчни травми и последствия в отделението по неврохирургия на университетска болница Танта (المستشفى التعليمي العالمي – جامعة طنطا) в град Танта, Египет (Tanta, طنطا). Прилагам документ Card of Acceptance към настоящия проект.
Неврохирургията представлява личен интерес за мен, заради красотата, която намирам в невроанатомията и заради сложността на процедурите, които докторите извършват. Неврохирурзите, които познавам, са напълно отдадени да помагат на хората, вдъхновяващи професионалисти. Освен това стажът в отделението по неврохирургия ще послужи като първи стъпки в клиниката за мен, тъй като със завършването на втори курс приключих предклиниката.
Освен ежедневните ангажименти в болницата асоциацията-домакин организира социални програми, които включват посещение на местни забележителности и туристически атракции.
След приключване на обмена ще се състои събитие Exchange Debriefing, чрез което аз и колегите ми, които също са били на стаж, ще споделим натрупания опит с нашите състуденти.
Целите на обмена са изграждане на контакти с колеги от цял свят, запознаване с работата в отделението по неврохирургия и естеството на травматичните мозъчни увреждания в детайли, опознаване на бита и културата на хората от тази древна държава в периода от 01.09.2024 до 30.09.2024г. С участието в проекта ще мога да се сдобия с познания и да наблюдавам различни подходи за справяне с травматични мозъчни увреждания и впоследствие да опиша резултатите. Ще имам възможността да присъствам по време на отдаването на неврохирургична спешна помощ и така ще получа нужните познания за манажиране на остри мозъчни увреждания; ще наблюдавам различните методи на хирургичните подходи към травматични мозъчни увреждания; ще проследявам пост-оперативното състояние на пациентите в хирургичните звена. Описаните положения ще ми позволят да се запозная със здравеопазването в тази далечна страна и да придобия специфични медицински познания. Ще се включа и в социалните програми.
- Обучение в отделение по неврохирургия към университетска болница Танта (المستشفى التعليمي العالمي – جامعة طنطا) в град Танта (Tanta, طنطا) в рамките на 4 седмици по 6 часа на ден, 5 дни в седмицата
- Обмяна на опит между студентите по медицина в световен мащаб
- Предаване на наученото от мен на колегите от МФ на СУ
Този обмен ще допринесе значително за моето развитие като бъдещ лекар в България. След неговия край ще се проведе събитие Exchange Debriefing, чрез което аз и колегите ми, които също са били на стаж, ще споделим натрупания опит с нашите състуденти, като по този начин обменът ще допринесе и за тяхното развитие.
Обменът ще се проведе в периода: 01.09.2024 - 30.09.2024г, а стажът - в рамките на 4 седмици по 6 часа, 5 дни в седмицата.
Попълва се lodging book, в която се описват извършените процедури по време на стажа, присъствията и наблюденията на ментора.
При успешно приключил стаж се издава сертификат, признат от страни от цял свят.
1. Двупосочен самолетен билет: София - Кайро
- Дати: 01.09.2024 - 30.09.2024г
2. Финансово покритие на таксата за участие в обмена
Самолетен билет: София-Кайро-София, цена към 09.07.2024г при търсене в Google - 300€
Такса за участие в обмена - 450лв