Описание на проекта

Описание на проекта:

През последното десетилетие отборите на СУ ,,Св. Климент Охридски" участват и класират университета на призови места в множество международни състезания, форуми и събития. Една от сферите: "Способи за извънсъдебно решаване на спорове", в която нашите студенти са показали завидни умения е пряко обвързана с преговорите, които са главна тема на нашия проект. Един от най-добрите примери е постигнатото трето място през 2021г. на състезанието в Дуабй от отбора в състав: Христо Мънчев; Кристина Горчева; Мартин Димитров

През 2021г. отборът в състав: Христо Мънчев, Кристина Горчева, Даяна Зашева постигна и един от най-големите успехи в историята на университета, като завоюва 2-ро място на най-голямото състезание по търговска медиация в света, а именно "ICMC 2021".

Георги Йовчев е част от екипа на адвокатска кантора "Овчаров и Парушев", специализирана в областта на интелектуалната собственост: национални, европейски и международни търговски марки, патенти и др. В периода от октомври 2021 г. до януари 2023 е бил част от най- голямата застрахователна кантора в България: АД "Николай Димитров и съдружници", където активно взима участие в дела и спогодби с международен характер като: преговори и спогодби с международни застрахователни компании, свързани с катастрофата на автомагистрала "Струма", където загиват над 40 македонски граждани.

Професионалният опит на Лушка Зънгарова започва в “Таримекс” ООД, продължава в Адвокатско дружество “Дамянов и съдружници” за 6 месеца,
2 години Адвокатско дружество “Николай Димитров и съдружници”. Също така взима активно участие в състезания в областта на медиацията:
ICC - international Commercial Mediation competition 2023; CDRC 2023.

Христо Мънчев и Георги Йовчев са сертифицирани медиатори от Професионалната асосиация на медиаторите в България и Института за правозащита, равноправие, информираност и медиация.

На състезанието ще присъстват международно признати адвокати, медиатори и съдии от цял свят, което е невероятна възможност за отбора да популяризира качествата на студентите на СУ ,,Св. Климент Охридски" в извънсъдебното разрешаване на спорове и да прдължи традицията в утвърждаването на университета ни като един от водещите в света по успехи на международни форуми.

Цели на проекта:

Тазгодишното явяване на университета в Дубай има за цел да добави към гореспоменатите успехи и да издигне името на университета на още по-високо ниво в международен план.

Задачи на проекта:

Главната задача на участието на отбора е да популяризира извънсъдебните методи за решаване на спорове и да затвърди името на университета като водещо висше учебно заведение в тази област.

Също така се надяваме нашето участие да мотивира наши колеги да проявят интерес в тази сфера.

Не на последно място поставяме важността за международен обмен на опит и знания между студенти, професори, доценти, адвокати, медиатори от различни краища на света.

Целева група:

На първо място засегнати са участниците, които се надяват да разширят своя опит и достойно да представят университета;
СУ ,,Св. Климент Охридски" като институция, от името, на която се явява отбора.
Не на последно място всички студенти и преподаватели, изразяващи интерес в сферата на извънсъдебните способи за решаване на спорове.

График на проекта:

Състезанието ще се проведе в периода от 15.11.2023 г. до 17.11.2023 г., като подготовката е вече в ход и ще продължи до началото на състезанието. Планираното заминаване в на 13-ти ноември. Планираното връщане в България е на 18-ти ноември.

Необходими ресурси:

Необходими средства за нощувки за 5 човека - приблизително от 1900 до 2500 лева(цената е актуална към датата на кандидатстване).
Необходими средства за самолетни билети - приблизително 3000 лева(цената е актуална към датата на кандидатстване).
Такса за участие: 825 лева
Дневни разходи: по преценка на Студентски съвет.

Финансово описание на проекта:

Обща сума на проекта към датата на кандидатстване :приблизително между 5725 и 6325 лева.

Партньори на проекта: